Jak wybrać pierwsze łóżeczko dla dziecka?

Jak wybrać pierwsze łóżeczko dla dziecka?

Wybór najlepszego dla małego dziecka łóżeczka i pościeli do niego nie jest łatwy. Każdy rodzic chce podjąć jak najlepszą decyzją i zakupić dobre, trwałe i bezpieczne łóżko. Do niego zaś chce dobrać możliwie najlepszą pościel. Jak dokonać takiego wyboru?

Dla dziecka w wieku od 0 do 3 lat najbardziej odpowiednie są łóżeczka w rozmiarze 90x120cm bądź 60x120cm. Są to najpopularniejsze rozmiary łóżeczek dziecięcych, które dostępne są na rynku. Bez trudu znajdziemy do nich również odpowiedni i w pełni wygodny materac, który zapewni dziecku wygodny sen. Wśród materacy mamy wybór co do tego, z czego jest wykonany. Najczęściej w sklepach znajdziemy materace wykonane z pianki lub piankowo-kokosowe. Są to bardzo dobrej jakości materace, które powinny bez trudu zapewnić dziecku komfortowy i zdrowy sen.

Do takiego łóżeczka należy dobrać jeszcze odpowiednią pościel. W przypadku łóżka o wymiarach 90x120cm najlepiej sprawdzają się pościele do łóżeczka dziecięcego o tych samych wymiarach, zatem pościel dziecięca 120×90 cm. Z kolei w przypadku łóżeczka o wymiarach 60x120cm polecana jest raczej mniejsza pościel o wymiarach 80x100cm, która będzie wygodna i bezpieczna dla takiego maleństwa. Jednocześnie, zapewni dziecku właściwe okrycie i nie będzie się zsuwać z materaca, podczas snu. Z tego powodu warto wybrać dobrej jakości i bardzo wygodną pościel do łóżeczka dla maluszka.

Wybierając kołderkę dla niemowlęcia musimy pamiętać również o odpowiednim ciężarze. W pierwszym roku życia dzidziuś z pewnością jest bardzo delikatny i nie powinien być przytłaczany kołdrą o zbyt dużym ciężarze. Z tego powodu nie należy wybierać zbyt dużej pościeli, a poduszeczkę dobrać do wieku maluszka. Nie powinna być zbyt mocno wypełniona, gdyż maleństwo musi spać w miarę możliwości na niezbyt wysokiej poduszeczce. W ten sposób będzie się prawidłowo rozwijać, nie będzie odczuwać dyskomfortu i nic nie będzie przeszkadzać maluszkowi w swobodnym oddechu. Jeśli zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka, powinniśmy rozważnie dobierać pościel. Chcąc stworzyć idealne miejsce do spania maluszka, nie możemy zapominać o naturalnych materiałach pościeli. Najlepiej, jeśli pościel do łóżeczka będzie posiadała odpowiednie certyfikaty.

Wówczas zyskamy pewność, że dziecko śpi w bezpiecznej pościeli, która nie będzie powodowała podrażnień jego delikatnej skóry, a w dodatku zapewni ciepło i odprowadzi jego nadmiar. Dzięki temu dziecko nie będzie się przegrzewać, zyska komfort i wygodę zdrowego snu, a to jest bezcenne dla każdego rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *