Zwalczanie szkodników – jak poradzić sobie z pasożytami w domu? 

Zwalczanie szkodników – jak poradzić sobie z pasożytami w domu? 

Ze szkodnikami boryka się niejedne domostwo. Pluskwy, czy prusaki upodobały sobie ludzkie siedziby i lubią uprzykrzać nam życie. Niestety ich towarzystwo jest nie tyle co nieestetyczne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Co więcej, tych nieproszonych gości najczęściej bardzo ciężko się pozbyć. Zobacz najlepsze metody na zwalczanie szkodników. Jak poradzić sobie z pasożytami w domu? 

Jak rozpoznać szkodniki w domu? 

Szkodniki, które najczęściej pojawiają się w naszych domach to pluskwy lub prusaki. te pierwsze zamieszkują materace, tapczany, kanapy, czy fotele. Są to małe pasożyty, które żywią się głównie ludzką krwią. Podobnie, jak komary, przy czym są dużo bardziej niebezpieczne i uciążliwe. Jak rozpoznać, czy mamy do czynienia z pluskwami? Najczęstszym objawem są ugryzienia na ciele w postaci kilku zaczerwienionych i swędzących kropek. Pluskwy w pierwszym stadium rozwoju są praktycznie niewidoczne. Jednak wraz z namnażaniem dają o sobie coraz bardziej znać. Zostawiają brunatne plamy, możemy także zauważyć krew na pościeli po ugryzieniach, czy nawet znaleźć martwe (lub co gorsza żywe) osobniki. Pluskwy roznoszą w pomieszczeniu także słodkawo-mdły zapach. 

Z kolei prusaki najchętniej zamieszkują wilgotne i ciepłe pomieszczenia. Dlatego najczęściej znajdziemy je w kuchni lub łazience. Prusaki są sporo większe do pluskiew. Osiągają do półtora centymetra długości. Mają długie czułka i brązowy pancerz. Szybko się poruszają i są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlaczego? Prusaki roznoszą różne bakterie, choroby, pleśń i odchody. Żywią się ludzkim jedzeniem, takim jak chleb, mąka, cukier i jednocześnie je zanieczyszczają. Dlatego tak ważna jest szybka interwencja w przypadku szkodników w domu. 

Zwalczanie szkodników – jak pozbyć się nieproszonych gości z domu? 

Ku naszemu nieszczęściu, szkodniki takie jak prusaki, czy pluskwy są odporne na różne metody ich zwalczania. Domowe sposoby najczęściej nie są skuteczne. Dlatego trzeba postawić na coś mocniejszego. Skuteczne zwalczanie szkodników odbywa się przy pomocy środków chemicznych. 

Najlepszą metodą na pozbycie się szkodników z domu jest dezynsekcja przeprowadzona przez profesjonalistów. W trakcie ‘zabiegu’ w mieszkaniu rozpylany jest specjalny środek, który zabija szkodniki. Dzięki temu możemy pozbyć się prusaków i pluskiew raz na zawsze. Pamiętaj, że na czas dezynsekcji trzeba się wyprowadzić z domu, ponieważ środki chemiczne są bardzo silne i mogłyby źle wpłynąć na nasze zdrowie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *