Jak urządzić mały pokój w bloku?

Jak urządzić mały pokój w bloku?

Funkcjonalne i gustownie urządzone mieszkanie to marzenie chyba każdego właściciela. O tyle, o ile w przypadku dużych i przestronnych wnętrz można pozwolić sobie na wiele ciekawych rozwiązań, o tyle umeblowanie pokoi z niewielkim metrażem może stanowić nie lada wyzwanie. Jak zatem zrobić to dobrze?

Na co zwrócić uwagę przed aranżacją niewielkiego pokoju w bloku?

Zanim podejmiemy się remontu małego pokoju, warto zadać sobie pytanie do czego konkretnie będzie on służył, a następnie zrobić listę mebli oraz sprzętów, bez jakich nie może on istnieć. Gabinet to miejsce na wygodne biurko i krzesło, w sypialni musi znaleźć się łóżko, a pokój dla niemowlaka raczej nie spełni swojej roli bez łóżeczka i komody na ubranka. W małych pokojach gościnnych przyda się rozkładana sofa, a zamiast szafki pod telewizor lepiej kupić hak na ścianę. Jeżeli uda nam się ustalić, co będzie w takim pokoju niezbędne, możemy skupić się na dodatkach uwzględniając miejsce, jakie pozostało. Mieszkając w bloku, warto także brać pod uwagę wszelkiego rodzaju dodatkowe miejsca do przechowywania, dlatego dobrym pomysłem będzie znaleźć przestrzeń na szafę, łóżko z szufladą czy też zainwestować w póki zawieszone na ścianie.

Niewielki pokój w bloku. Jak powiększyć przestrzeń?

Aranżując mały pokój dobrze jest znać kilka sztuczek, dzięki którym przestrzeń optycznie się powiększy. 

  • Niech dominują jasne kolory. Czarna ściana lub intensywne wzory i barwy na meblach oraz dodatkach nie są dobrym rozwiązaniem, kiedy mowa o małym pokoju w bloku. 
  • Miłośnicy tapet powinni sięgać po takie wzory jak chociażby pasy.
  • Oświetlenie także ma znaczenie. Ciepłe, białe światło sprawdzi się doskonale w niewielkim pomieszczeniu. 
  • Niech pojawiają się lustra. To trik znany od dawna i chętnie stosowany w niewielkich przestrzeniach, takich jak chociażby windy. Urządzając mały pokój dobrze będzie więc znaleźć miejsce na lustro, które optycznie powiększy metraż.
  • Bez przesady z dodatkami. Modne tekstylia i dekoracje potrafią odmienić niejedną przestrzeń, jednak w małym pokoju dobrze jest zachować umiar i ograniczyć się do minimum.
  • Zamiast zasłon i firanek sprawdzą się rolety lub żaluzje. Dzięki nim będzie nieco więcej miejsca na ścianie.

Urządzając swój własny kącik  warto pamiętać o tym, że ma to być przede wszystkim miejsce, w którym można czuć się komfortowo. Nie trzeba rezygnować z ulubionych kolorów i klimatu, o jakim marzymy, jednak dobrze mieć na uwadze, że zbyt ciasno ułożone meble oraz zbyt duża ilość niepotrzebnych detali może powodować chaos i bałagan, który negatywnie wpłynie na samopoczucie. Małe pokoje w bloku mogą być modne i funkcjonalne bez względu na to ile metrów kwadratowych posiadają, wystarczy zastosować kilka prostych trików.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *