Wycena nieruchomości Wrocław – za darmo!

Wycena nieruchomości Wrocław – za darmo!

Wycena nieruchomości to narzędzie niezbędne w przypadku kupna lub sprzedaży mieszkania. Chociaż nie musi wykonać jej dla nas rzeczoznawca majątkowy, warto skontaktować się z agentem nieruchomości lub przeprowadzić ją na własną rękę. W ten sposób zorientujemy się w rynkowych realiach i zyskamy gwarancję, że transakcja kupna-sprzedaży będzie korzystna dla obu stron. Sprawdź, czy wycena nieruchomości we Wrocławiu jest możliwa bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

Kto może wykonać wycenę nieruchomości?

Wszystko zależy od tego, do czego wycena jest nam potrzebna. Jeśli chcemy wykonać ją na własny użytek, aby korzystnie sprzedać mieszkanie na portalu ogłoszeniowym, możemy zrobić to samodzielnie. Jednak w sytuacji, w której planujemy starać się o uzyskanie kredytu hipotecznego, będzie nam potrzebny rzeczoznawca majątkowy. Niezależnie od tego, czy korzystamy z usług osoby, którą sami wybraliśmy, czy też z pomocy specjalisty zatrudnionego przez bank – to my ponosimy koszty. W zależności od miasta, konkretnego specjalisty i typu zlecenia, mogą one wynieść 500, a nawet 1000 zł.

W tej sytuacji wiele osób najpierw zastanowi się, czy jest w stanie samodzielnie oszacować cenę posiadanej nieruchomości. Jest to możliwe, jednak trzeba pamiętać o wielu czynnikach, które mają na nią wpływ. Będzie to z pewnością:

  • stan techniczny mieszkania (instalacji, pozostawianych sprzętów i mebli, ścian, budynku – warto rozważyć, czy opłaci nam się wykonanie remontu przed sprzedażą)
  • lokalizacja mieszkania (np. konkretna wrocławska dzielnica)
  • metraż i standard
  • aktualna sytuacja na rynku nieruchomości oraz ustalone ceny mieszkań o podobnym standardzie do naszego
  • koszty materiałów budowlanych i wiele innych.

Jak widzisz, podczas wyceny nieruchomości trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie analizy porównawczej, czyli zestawienia twojego ogłoszenia z innymi ofertami. Kolejną możliwością jest kontakt z pośrednikiem nieruchomości, jednak to rozwiązanie również wiąże się z dodatkowymi kosztami. Natomiast jeśli i tak planowaliśmy współpracę z agencją, jak najbardziej możemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia jej pracownika przy wycenie nieruchomości.

Istnieje jednak jeszcze jeden, w pełni darmowy sposób na wycenę nieruchomości online.

Wycena nieruchomości – kalkulator online

Nskup.pl oferuje swoim użytkownikom narzędzie do bezpłatnej wyceny nieruchomości, jakim jest kalkulator online. Jego działanie jest bardzo proste. W dostępnych rubrykach wpisujemy podstawowe dane, dotyczące naszego mieszkania – m.in. adres, metraż, rok budowy, liczbę pomieszczeń. Następnie otrzymujemy krótki raport, wykonany na podstawie bazy ogłoszeń, aktualnej sytuacji rynkowej i RCiWN. Oczywiście, możemy również skontaktować się z przedstawicielem firmy w celu uzyskania kolejnych informacji. Nskup.pl to także najszybszy sposób na sprzedaż mieszkania – warto go rozważyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *