Montaż klimatyzacji – czy to możliwe bez remontu mieszkania?

Montaż klimatyzacji – czy to możliwe bez remontu mieszkania?

Pewnie tak jak większość osób nie możesz doczekać się lata. Słońce, długie dni, planowanie wyjazdów a może urlop w domu? W ostatnich latach w Polsce pojawiały się upały, które zamiast (tylko) cieszyć, mogły dokuczać. Zwłaszcza jeśli dom czy mieszkanie nie było schronieniem. O ile w biurze czy w samochodzie klimatyzacja jest dosyć popularna, o tyle w mieszkaniach instalacja klimatyzacji jeszcze nie jest standardem. Powodują to być może wątpliwości dotyczące etapu wdrażania klimatyzacji – czy to możliwe bez remontu mieszkania?

Montaż klimatyzacji w domu/mieszkaniu jest możliwy

Najlepszym etapem montażu instalacji jest oczywiście czas remontu lub prac wykończeniowych, ale tak naprawdę w każdym momencie możesz zamontować klimatyzację w swoim domu lub mieszkaniu, podnosząc w ten sposób komfort życia. Obecnie na rynku są dostępne rozwiązania, które nie wymagają remontu i nie powodują zniszczeń. Jeśli więc wybudowałeś dom, ale nie zaplanowałeś wcześniej klimatyzacji – nic straconego. Podobnie jest z blokiem, choć tutaj pojawiają się ograniczenia. Jako Strefa Klimy pomożemy Ci wdrożyć zmiany. Gdyby interesowała Cię klimatyzacja w Piasecznie lub okolicach tej miejscowości, umów się z nami na wizję lokalną, audyt i darmową wycenę.

Jakie warunki musi spełniać klimatyzacja?

Klimatyzacja w bloku:

  • wymaga zgody spółdzielni,
  • musi pracować cicho, aby nie drażnić sąsiadów,
  • wymaga zlokalizowania sprzętu w miejscu, które nie przeciwstawia się elewacji (technicznie i wizualnie), np. na balkonie.

Klimatyzacja w domu czasami jest przewidziana przez deweloperów na etapie budowy – budynki wyposaża się w systemy klimatyzacyjne, nawet jeśli nowi właściciele nie myśleli o tym. W rezultacie można dziś kupić dom z już obecnym klimatyzatorem lub po prostu z miejscem wyznaczonym na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną – gdyby w przyszłości pojawiła się potrzeba instalacji. Jeśli jednak masz dom od wielu lat, ale dopiero teraz myślisz o klimatyzacji, to nie ma żadnych przeszkód, abyś skorzystał ze wsparcia fachowców. W Strefie Klimy ocenimy Twoją indywidualną sytuację, pomożemy Ci dopasować klimatyzator do warunków lokalu, zamontujemy go, a w przypadku ewentualnych awarii, przyjedziemy z naprawą.

Klimatyzacja we własnym domu lub mieszkaniu zwiększa komfort zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Podczas, gdy na zewnątrz panują upały, Ty możesz cieszyć się regulacją temperatury, dopasować ją do swoich potrzeb i po prostu odpoczywać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *