3 różowe rośliny doniczkowe. Trend Instagrama wkracza na salony.

3 różowe rośliny doniczkowe. Trend Instagrama wkracza na salony.

Różowe rośliny doniczkowe zawładnęły w tym roku Instagramem i z wielką pompą wkroczyły na nasze salony. Jeśli do tej pory w Twoim domu królowały jedynie storczyki, a chcesz ożywić wnętrza zgodnie z najnowszymi trendami, prezentujemy Ci trzy łatwe w uprawie, niezwykle oryginalne i tanie rośliny doniczkowe w najmodniejszych odcieniach różu.

Trzykrotka.
Modna od kilku już lat roślina o wielobarwnej kolorystyce liści. Niezwykle łatwa w uprawie, niewymagająca i szybko rosnąca. W zależności od odmiany trzykrotka będzie cieszyć nasze oczy różnymi odcieniami różu, purpury i fioletu. Odmiany takie, jak “Nanouk”, “Tricolor”, czy “Pink Joy”, goszczą na wielu parapetach naszych domów, a każdy sklep ogrodniczy z pewnością ma choć jedną z tych odmian na sprzedaż.

Syngonium Neon Robusta.
Syngonium, popularnie zwane zroślichą, to kolejna łatwa w uprawie roślina doniczkowa. Odmiana “Neon Robusta” charakteryzuje się bladoróżowymi liśćmi, które przy zapewnieniu jej odpowiedniej ilości światła słonecznego, nabierają perłowego połysku. Syngonium świetnie sprawdzi się nie tylko posadzone w doniczce, ale także jako bardzo oryginalna ozdoba Waszych lasów w szkle. Przy odrobinie szczęścia może też zakwitnąć, choć to zdarza się niezwykle rzadko.

Stromanthe Triostar.
Nie sposób oderwać wzroku od tej egzotycznej rośliny. Wierzchnie odcienie jasnego różu, beżu i zieleni kontrastują z pięknym, ciemnoróżowym spodem liści. Stromanthe preferuje miejsca jasne lub półcieniste, lecz nie bezpośrednio nasłonecznione, przepuszczalną, żyzną glebę i dużo wilgoci w powietrzu. Wilgotność w Twoim domu jest podstawowym elementem, na który musisz zwrócić uwagę, decydując się na tę roślinę z rodziny marantowatych. Gdy powietrze jest zbyt suche (poniżej 50%), warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Stromanthe z pewnością Ci się odwdzięczy.

Millenial pink? Róż koralowy? Łososiowy? Wszystkie odcienie tego modnego koloru znajdziesz w naturze, a różowe rośliny stanowić będą piękną ozdobę Twojego mieszkania, obok której żaden Twój gość nie przejdzie obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *