Stolarka Okienna PCV z montażem

Stolarka Okienna PCV z montażem

Dobrze dobrane i najwyższej jakości okna to gwarancja bezpieczeństwa oraz poczucie komfortu dla Ciebie i Twoich najbliższych. Rozmiar okna jest jednym z ważniejszych parametrów, które determinują ostateczną cenę zakupu. Dla przykładu, stawka za niewielkie, białe okna o rozmiarze 600 x 600 mm lub 500 x 700 mm rozpoczyna się od kwoty 230 zł które można kupić na allegro. Z kolei w Castoramie Okna PCV rozwierno-uchylne trzyszybowe 1465 x 1435 mm asymetryczne białe/antracyt jest w cenie 1380 zł. Jeszcze więcej możemy zapłacić za drzwi balkonowe. Drzwi balkonowe PCV rozwierno-uchylne 865 x 2095 cm około 800 zł

Nowoczesne okna PCV

Kupując stolarkę okienną PCV wybieramy wyrób, który ma nam służyć przez długie lata. Okna PCV wykorzystane są współcześnie w wielu typach budynków. Można je bez trudu zamontować w obiektach zabytkowych, jak i w nowych domach jednorodzinnych, nowoczesnych biurowcach czy wielkomiejskich blokach z wielkiej płyty. Różnorodność profili plastikowych to możliwość uzyskania całkowitej spójności stylistycznej okien z fasadą budynku oraz jego wnętrzem. Na rynku bogatej oferty produktowej okien pcv można zakupić szereg systemów profili okiennych, od najpopularniejszych 5-komorowych profili PCV o głębokości zabudowy 70 mm, aż po profile PCV do okien pasywnych.

Ciepły montaż stolarki okiennej PCV

Należy zaznaczyć to że, nawet najwyższej jakości okno plastikowe o bardzo dobrych parametrach termicznych nie będzie w stanie zrekompensować negatywnych efektów niewłaściwego montażu okna w otworze okiennym. Błędy popełnione na tym etapie prowadzą do powstawania tzw. mostków termicznych w miejscach styku ramy okiennej z murem. Generują one straty energii cieplnej i mogą prowadzić do przemarzania ścian. Sprawiają również, że ciepłe powietrze z wewnątrz zderza się z zimnym z zewnątrz, czego efektem jest kondensacja pary wodnej. Widać ją w postaci kropel na szybie okiennej wewnątrz pomieszczenia.  Utrzymująca się przez długi czas wilgoć może sprzyjać rozwojowi niekorzystnych dla zdrowia człowieka pleśni i grzybów. Dobry, odpowiednio przeprowadzony montaż pomoże uniknąć tych problemów i zapewnić właściwą szczelność newralgicznego połączenia stolarka-mur.

Dobry montaż stolarki okiennej PCV

Standardowo okno kotwi się do muru, a przestrzeń między ścianą i ościeżnicą wypełnia pianką poliuretanową. Materiał piankowy dobrze izoluje termicznie i akustycznie, jest odporny na działanie pleśni i innych grzybów, nie starzeje się (o ile nie jest wystawiony na działanie światła), nie lubią go owady i gryzonie, choć odsłoniętą piankę potrafią wydziobać ptaki. W ten sposób stolarkę montuje się szybko i tanio.

Warstwowy montaż okien, czasem potocznie określany jako ciepły montaż okien, to trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeżu w myśl ogólnej zasady: “Szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz”. Opiera się on na zastosowaniu trzech warstw o ściśle określonych właściwościach. Uszczelnienie wewnętrzne stanowi „tarczę ochronną” dla warstwy izolacji termicznej, uniemożliwiając przenikanie do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku. Środkowa warstwa pełni rolę izolatora termicznego i akustycznego. A głównym zadaniem uszczelnienia zewnętrznego jest zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, przy jednoczesnym umożliwieniu wyprowadzenia jej z wewnątrz budynku na zewnątrz.

OKNA PVC – system VEKA

Profile Softline 82 MD należą do najnowocześniejszych profili, posiadają wysoką efektywność energetyczną.

W profilu Softline 82 MD ścianki zewnętrzne mają grubość 3 mm, co sprawia, że zgodnie z normą PN-EN 12608 są zaliczone do klasy A. W ramie znajduje się 7 komór, natomiast w skrzydle 6. W obu zastosowano komorę wzmacniającą i stalowe profile, które usztywniają konstrukcję.

Złożenie ramy i skrzydła ma wymiar od 114 mm. Może być większy w przypadku dużych konstrukcji, specyficznych wymagań statycznych, szczególnego usytuowania obiekcie budowlanym i wynikającej z nich konieczności doboru odpowiednich profili. Neutralne wzornictwo pozwala dopasować profile Softline 82 MD do każdego typu architektury. Nadają się one do gięcia, więc można je zastosować np. do okien łukowych.

– system VEKA Softline 82

– rama 7- komorowa o głębokości zabudowy 82 mm

– skrzydło 6- komorowe proste o głębokości 82 mm

– listwa przyszybowa prosta

W ciągu minionych lat nastąpił bardzo duża poprawa w technologii budowy okien. Nowoczesne okna są znacznie lepsze niż te montowane jeszcze 10-15 lat temu. Pojawiło się wiele innowacyjnych materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych, które sprawiają, że coraz mniej zostało w oknach do poprawienia. 

Czy Okna PCV są ekologiczne?

Wyznacznikiem „ekologiczności” danego surowca jest brak emisji do atmosfery szkodliwych lotnych związków organicznych i możliwość poddania go recyklingowi. W przypadku okien z PVC produkowanych w Unii Europejskiej, dzięki restrykcyjnym przepisom, klienci mogą mieć natomiast pewność, że są one całkowicie bezpieczne i nie uwalniają do powietrza szkodliwych chemikaliów, np. chlorku winylu, kadmu czy rtęci.

Okna wykonywane z PVC są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w przypadku produkcji stolarki okiennej, gdzie zużyte profile można poddać recyklingowi. Wbrew pozorom profil, który wykonany jest z surowca recyklowanego, ma takie same właściwości i parametry, jak ten, który jest wykonany z nowego materiału. Klient końcowy otrzymuje produkt wysokiej jakości, a zarazem przyjazny środowisku. Jedyne, co wyróżnia profil recyklowany od tego, który nie pochodzi z recyklingu, jest jego kolor, jednkaże użycie materiału z recyklatu jest niewidoczne w gotowym wyrobie, ponieważ wykorzystywane jest ono do produkcji wewnętrznych warstw profila. Zewnętrzna część – ze względów esetycznych – wykonana jest z nieprzetworzonych surowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *