Poznaj różnicę między oknami aluminiowymi i PCV

Poznaj różnicę między oknami aluminiowymi i PCV

Gdy ktoś wybiera okna, zazwyczaj sugeruje się materiałem, z którego są wykonane. Jednymi z najczęściej wybieranych są okiennice wykonane z aluminium i pcv. Istnieją również opcje drewniane, jednak wraz z rozwojem technologii zostały one zepchnięte na bok. Dlatego też omówimy różnice między wyborem okien pcv i aluminiowych.

Jak trwałe są okna aluminiowe i te zrobione z PCV

Aluminiowe wykonanie okien charakteryzuje się niezwykle długim okresem trwałości. Zazwyczaj mogą one przetrwać nawet 60 lat. Z drugiej stron wytrzymałość okien wykonanych z materiału pcv pozwala im osiągnąć trwałość do 25 lat. Aluminiowe okna mogą zatem pochwalić się o wiele dłuższą żywotnością, ponieważ wypadają dosłownie dwa razy lepiej od odpowiedników wykonanych z pcv.

Jak prezentują się koszta między materiałami pcv i materiałami aluminiowymi?

Aluminiowe elementy domu od zawsze znane są ze swoich wygórowanych cen, które od lat nie maleją. Aluminiowe okiennice są niestety o wiele droższym wyborem w porównaniu z odpowiednikami wykonanymi z materiałów pcv. Dlatego też wybór pcv jest budżetową wersją, która odpowiada ludziom podczas wykonywania remontów z uwagi na niewygórowane kwoty zakupu. Jeżeli pragniesz utrzymać swój budżet w ryzach, z całą pewnością powinieneś rozważyć wybór pcv. Mimo tego, że wybór ten jest o wiele tańszy od kupna aluminiowych wersji, pamiętaj o tym, że oka pcv dostępne są w wielu interesujących kolorach i kształtach. Dlatego też mogą stanowić dobrą alternatywę estetyczną.

Powinniśmy też mieć na uwadze to, że wybór pcv wcale nie wiąże się z niską jakością. Jest to po prostu materiał, którego wyprodukowanie zajmuje o wiele mniej czasu i wysiłku łącznie z pozyskaniem w odróżnieniu od produktów wykonanych z aluminium.

Które z okien są wyborem bardziej sprzyjającym środowisku?

Jeżeli chodzi o produkty będące przyjazne środowisku, to z całą pewnością pcv będzie musiało ustąpić dla okiennic aluminiowych. Aluminiowe produkty to o wiele bardziej eco friendly wybór, który może zostać w bardzo prosty sposób poddany wielokrotnemu recyklingowi, który umożliwi przetworzenie produktu i tchnienie w niego zupełnie nowego życia. Istnieje wiele prób, które mają na celu poddawanie materiałów pcv recyklingowi, jednak mimo wszystko to aluminiom wygrywa na tej płaszczyźnie od wielu lat.

Co jest bardziej wytrzymałe pcv czy aluminium?

Jeżeli chodzi o odporność na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i pogodowe, to z całą pewnością zwycięzcą musimy określić okna aluminiowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *