Jaką bramę garażową warto wybrać?

Jaką bramę garażową warto wybrać?

Jaką bramę garażową warto wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakie rodzaje bram garażowych są aktualnie dostępne na rynku. Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. 

 

  1. Jakie są rodzaje bram garażowych?
  2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej?

Jak dobrać odpowiednią bramę garażową? Oczywiście, że dobra brama garażowa to ta, która spełnia oczekiwania i potrzeby domowników. Odpowiednia brama garażowa to również taka, która zwiększa atrakcyjność domu oraz jego funkcjonalność. Aby mieć pewność, że ostatecznie zdecydujesz się na optymalne dla siebie rozwiązanie, już teraz sprawdź, na co zwrócić uwagę, kupując bramę garażową. Zanim jednak omówimy istotne parametry bram, przypomnijmy, jakie ich rodzaje można znaleźć aktualnie na rynku.

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Jakie wyróżnia się rodzaje bram garażowych? Jeśli chodzi o popularne rozwiązania, aktualnie coraz więcej osób decydujesz się na bramy garażowe segmentowe. To modele składające się z kilku segmentów, które łączy się zawiasami zabezpieczonymi odpowiednimi uszczelkami. Zasada działania takiej bramy segmentowej jest prosta – wspomniane segmenty ruszają się po prowadnicach, które należy zamontować na ścianach i suficie garażu. Gdy brama się otwiera, jej płaszcz schowa się tuż pod sufitem. A zatem bramy segmentowe będą świetną opcją, gdy masz niewiele miejsca przed wjazdem do garażu.

Na rynku znajdziesz również garażowe bramy uchylne. Ich przystępna cena sprawia, że wciąż są chętnie wybierane przez klientów, chociaż nie sprawdzą się w każdych warunkach. Ich działanie również jest proste, gdyż podczas otwierania sztywne skrzydło unosi się na odpowiednich prowadnicach, zachodząc nad samochód i ostatecznie chowając się tuż pod sufitem w garażu.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest brama rolowana. Taką bramę garażową wykonuje się z aluminiowych lub stalowych lameli, które następnie wypełnia się poliuretanową pianką. Podczas otwierania lamele nawijają się na wał zamocowany w kasecie, którą z reguły montuje się tuż nad otworem wjazdowym. To wygodne i bardzo szczelne rozwiązanie, które chroni wnętrze przed ewentualnymi stratami ciepła. Dodatkowo bramy rolowane nie zajmują zbyt wiele miejsca, a zatem świetnie sprawdzą się tam, gdzie mamy do czynienia z krótkim podjazdem oraz wąskim garażem.

Tradycyjną opcją są oczywiście bramy rozwierane. To modele zbudowane z jednego lub dwóch skrzydeł, które mocuje się na zawiasach na ościeżach bocznych. Otwiera się je na zewnątrz, a zatem taka brama garażowa będzie dobrym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy dysponujemy płaskim i dużym podjazdem. Brama rozwierana niekoniecznie sprawdzi się zimą, szczególnie gdy spadnie śnieg. W takiej sytuacji, aby móc ją otworzyć, będziesz musiał go usunąć.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej?

Na co zwrócić uwagę, kupując bramę garażową? Najistotniejsze są jej właściwości użytkowe, automatyka oraz parametry termoizolacyjne. W tym ostatnim przypadku warto wybierać takie modele, które zapobiegają uciekaniu ciepła. Jeśli natomiast chodzi o automatykę, warto wybierać automatyczne bramy garażowe, które można sterować za pomocą pilota lub aplikacji. Dzięki temu w deszczowy czy chłodny dzień nie będziesz musiał wychodzić z ciepłego samochodu. Kupując bramę garażową, zwróć także uwagę na ewentualne zabezpieczenia na wypadek włamania.

Jeśli zależy Ci na ciepłym wnętrzu, komfortowym użytkowaniu oraz estetyce, niewątpliwie najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie brama segmentowa i ewentualnie rolowana. Już teraz sprawdź, jakie dokładnie produkty oferują producenci bram garażowych i znajdź optymalną opcję dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *