Z czym łączyć zabytkowe sofy? 5 pomysłów na zabytkowe sofy w salonie

Z czym łączyć zabytkowe sofy? 5 pomysłów na zabytkowe sofy w salonie

Urządzanie salonu to dla wielu osób radość i pewnego rodzaju wyzwanie. Zabytkowa sofa może być piękna, ale jednocześnie, jeśli nie potraktujemy jej odpowiednio, mało funkcjonalna. Dlatego też niezwykle ważna jest aranżacja, która sprawi, że w salonie, czy innym pomieszczeniu, gdzie znajduje się ten ciekawy mebel, poczujemy się komfortowo i pewnie.

Sofa i stolik kawowy

Sofy to podłużne siedziska spełniające funkcje kanapy. Nie są rozkładane, więc jeśli zdecydujesz się spać na sofie, musisz liczyć się z pewnego rodzaju niewygodą, jednak jeśli mebel jest zadbany, odpoczynek na nim będzie czystą przyjemnością. Piękne, zabytkowe sofy po kapitalnej renowacji zobacz na Antique Beauty, w sklepie, który oferuje świetnej jakości antyki. Stare sofy z odnowionym obiciem sprawią, że relaks w salonie będzie Twoim ulubionym zajęciem. A z czym bardziej kojarzy się odpoczynek, jeśli nie z filiżanką dobrej kawy? Niski stolik kawowy w bliskim otoczeniu sofy będzie wyglądał po pierwsze niezwykle gustownie, po drugie kojarzył się z odpoczynkiem, spełniając zarazem swoją podstawową funkcję.

Antyczna sofa w sąsiedztwie biblioteczki na książki

Odpoczynek to także czytanie ulubionych książek. Sofa nie powinna stać w salonie sama. Książki to coś, co powinno być podstawą w każdym domu, a gdzie znajdziesz na nie lepsze miejsce, niż w salonie? W okolicach sofy powinieneś więc postawić niską biblioteczkę na książki. Może ona być wykonana z drewna, lecz w kontekście zabytkowej sofy pięknie wyglądać będzie metalowa, ażurowa półka ze zdobieniami, z której szybko będziesz mógł wyjąć ulubioną pozycję.

Sofa i zabytkowe fotele

Sofa to także miejsce, na którym możesz przyjmować gości. Siedząc na tym wygodnym meblu, można do woli prowadzić różnego rodzaju rozmowy i dysputy do rana. Aby uskutecznić tę fantazję, ważne jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni wokół, tak, aby goście również mogli znajdować się w wygodnej pozycji. Obok sofy warto więc postawić dwa fotele, które będą miękkie i wygodne, a także kolorystycznie dopasowane do głównego mebla. Wokół stolika kawowego wytworzy się wtedy wspaniała przestrzeń do rozmowy i spędzania czasu z najbliższymi.

Zabytkowa sofa w otoczeniu kwiatów

Już dawno udowodniono, że człowiek najlepiej odpoczywa w otoczeniu przyrody. Styl botaniczny i eko na dobre zagościł w przestrzeniach mieszkalnych, w których pojawia się coraz to więcej zieleni. Doniczki można dzisiaj podwiesić pod sufitem, ale także umieścić na specjalnych regałach bądź półkach. Takie akcesorium będzie pięknie wyglądać właśnie w otoczeniu zabytkowej sofy, która otoczona zielenią jeszcze mocniej wyodrębni się z pomieszczenia, nadając mu subtelny, nieco poetycki rys.

Zabytkowa sofa i sztuka współczesna

Obcowanie ze sztuką to jedna z najwyższych form przyjemności. Nie każdy lubi sztukę współczesną, ale obrazy od dawien dawna są estetycznym i gustownym wyposażeniem domów. Zabytkowa sofa, ustawiona pod ścianą z wiszącym na niej sporej wielkości płótnem zrobi furorę. Warto poszukać w sztuce nieoczywistości – antyczna sofa w połączeniu z ciekawą abstrakcją będzie wyglądać niezwykle oryginalnie i stylowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *