Nowoczesny mieszalnik do betonu do ładowarki.

Nowoczesny mieszalnik do betonu do ładowarki.

Posiadanie ładowarki w firmie budowlanej, w wielu przypadkach będzie znacznym usprawnieniem dla wielu realizacji. Oczywiście, nie każda firma budowlana powinna od razu inwestować w kosztowne maszyny tego typu. Nie wszędzie bowiem będą znajdywać one swoje zastosowanie. Jak chociażby w wykończeniach wnętrz. Wartym podkreślenia jest jednakże fakt, iż obecnie do posiadanej ładowarki można dokupić dodatkowy osprzęt, który poszerzy znacznie jej funkcjonalność. Chodzi nam tutaj o urządzenie takie jak na przykład mieszalnik do betonu. Jest to specjalnie przygotowana łyżka, zaopatrzone w urządzenie mieszalnika wewnątrz, napędzanego hydrauliką z ładowarki. W wielu przypadkach, urządzenie tego rodzaju może się okazać wręcz niezastąpione na placu budowy.

Kiedy sprawdzi się mieszalnik do betonu?

Wielu potencjalnych, zainteresowanych kupnem mieszalnika przedsiębiorców nie do końca ma jednak pewność, czy jest to w ogóle urządzenie, którego im potrzeba. Aby się przekonać, należy przeanalizować swoją dotychczasową działalność. Można to zrobić w dość prosty sposób, analizując faktury. Jeśli w ciągu ostatniego roku znajdziemy sporo faktur z betoniarni, to pierwszy sygnał świadczący o tym, że własny mieszalnik do betonu, może się okazać przydatnym. Oczywiście może też być tak, iż faktur nie będzie, ale za to posiadamy betoniarkę, która jest praktycznie każdego dnia eksploatowana. Tutaj trzeba będzie jednak sprawdzić jak to wygląda na placu budowy. Jeśli pracownicy są zadowoleni z betoniarki i jej eksploatacja nie stanowi obciążenia, to w zasadzie mieszalnik do betonu może się okazać zbędny.

Jednakże w wielu przypadkach własna betoniarka nie będzie rozwiązaniem wystarczającym. Będzie się tak działo, w sytuacji, kiedy realizowane prace będą mieć miejsce na dość rozległym terenie. Na przykład przy budowie chodników, czy tez ogrodzeń. W takich przypadkach, pracownicy, zmuszeni są do żmudnego, czasochłonnego i męczącego, rozwożenia betonu od betoniarki do poszczególnych miejsc zapotrzebowania. W przypadku mieszalnika do betonu tego problemu nie będzie. Można bowiem bezproblemowo podjechać ładowarką w każde niema miejsce na placu budowy. W takich więc przypadkach, będzie to inwestycja w pełni uzasadniona.

Zakup mieszalnika do betonu. Nowy czy używany?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy warto inwestować w mieszalnik do betonu z rynku pierwotnego czy też lepszy będzie z rynku wtórnego. Tutaj oczywiście zdania będą zawsze podzielone. My jednak sugerujemy, iż w większości przypadków, lepszym rozwiązaniem jest zakup prosto od producenta, poprzez jego autoryzowane przedstawicielstwo. Zyskujemy w ten sposób gwarancję na mieszalnik, a to w wielu przypadkach może stanowić o sporych oszczędnościach.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż każdy mieszalnik, musi być prawidłowo dopasowany do posiadanej przez nas maszyny. Trzeba będzie zakupić płytę adaptacyjną do urządzenia, aby montaż na ładowarce nie stanowił żadnych problemów. W przypadku mieszalników z rynku wtórnego, może się to okazać stosunkowo utrudnione. Jednakże, jeśli posiadamy w tego typu kwestiach odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jeśli nie będzie to pierwszy mieszalnik w naszym życiu zawodowym, to można się pokusić o znalezienie odpowiedniego urządzenia także i na rynku wtórnym. W przeciwnym razie, lepiej wybrać się po nowy, który będzie idealnie dopasowany do naszej ładowarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *