Nowe wózki widłowe – jak wybrać sprzęt? 

Nowe wózki widłowe – jak wybrać sprzęt? 

Trudno dziś sobie wyobrazić pracę na magazynie bez wózka widłowego. Jednak ten sprzęt ma także o wiele szersze zastosowanie. Z pomocą wózka widłowego można przewozić ciężkie ładunki, wyładowywać i załadowywać dostawy. Trzeba przyznać, że wózki widłowe usprawniają pracę i znacznie ją ułatwiają. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze nowych wózków widłowych? 

Dlaczego warto wybierać nowe wózki widłowe? 

Na rynku możemy znaleźć oferty zarówno nowych, jak i używanych wózków widłowych. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jednak to na zaletach nowych wózków widłowych się skupimy. Przymierzając się do zakupu nowego wózka widłowego, musimy mieć świadomość tego, że jest to drogi sprzęt. Jednak nabycie nowego sprzętu jest inwestycją na lata. Na wózek widłowy wydamy pieniądze raz, ale za to nie będziemy musieli wymieniać sprzętu przez długie lata. Czasem warto zapłacić więcej, ale za to skutecznie pomnażać zyski przy pomocy sprzętu najwyższej jakości. 

Co więcej, nowe wózki widłowe posiadają gwarancję. Bardzo ważne jest to, że gwarancja przy nowym wózku widłowym jest znacznie dłuższa niż przy kupnie używanego sprzętu. Dzięki temu możemy być spokojni, bo w przypadku usterki, zostanie ona naprawiona bez poniesienia kosztów naprawy. Oczywiście, w przypadku nowego sprzętu szanse wystąpienia awarii są bardzo małe, ale zawsze na taką ewentualność będziemy ubezpieczeni. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka widłowego? 

Ilość dostępnych marek i modeli wózków widłowych powoduje, że wybór sprzętu nie jest wcale taki oczywisty. Maszyna musi być dopasowana do naszych potrzeb i zastosowania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przede wszystkim bardzo ważny jest rodzaj napędu. Obecnie dostępne są trzy modele wózków widłowych – napędzane na olej, gaz lub elektryczne. Te pierwsze sprawdzą się przy pracach zewnętrznych. Z kolei wózek widłowy elektryczny to rozwiązanie do magazynku, w którym przechowywana jest żywność lub do firm, w których wymagany jest niski poziom hałasu. 

Kolejną kwestią jest ogumienie. Jeżeli wózek będzie jeździł po nierównej powierzchni, to warto postawić na opony dętkowe. Natomiast w magazynach bardzo dobrze sprawdzą się opony pełne. Wybierając nowy wózek widłowy, nie możemy zapomnieć także o maksymalnym udźwigu. Bardzo ważny jest również zakres ruchu pionowego masztu wózka widłowego. Im większy zakres, tym wyżej będziemy mogli podnosić ładunek. To bardzo ważny parametr, szczególnie dla magazynów, w których znajdują się wysokie regały.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *