Jaką pralkę wybrać?

Jaką pralkę wybrać?

Niegdyś czynność wyczerpująca fizycznie i przykry obowiązek. Dziś – pranie wykonuje się właściwie samo. Wystarczy nastawić odpowiedni program, włączyć przycisk i oddać się relaksowi. Jak sprawić, by pranie było jeszcze przyjemniejsze, a pralka spełniała wszelkie oczekiwania i zaspokajała potrzeby rodziny? W poniższym artykule podpowiadamy, jaką pralkę wybrać.

 

Jak wybrać pralkę? Przeanalizuj i porównaj oferty

Wybór odpowiedniej pralki powinien być poprzedzony analizą poszczególnych parametrów urządzeń i porównaniem modeli różnych firm. Taki ranking dostępny jest tutaj: https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-pralek.bhtml. Pozwala to w przejrzysty sposób usystematyzować oferty i porównać modele, którymi jesteś szczególnie zainteresowany.

 

Przejdźmy jednak do rzeczy: na co zwracać uwagę, wybierając pralkę?

 

Głębokość pralki i wielkość wsadu

Są to parametry niezwykle istotne, gdyż wpływają na funkcjonalność urządzenia. W zależności od przeznaczonego na pralkę miejsca możesz wybrać model standard lub slim. Ta druga opcja idealnie nadaje się do małych łazienek, w których liczy się niemal każdy centymetr kwadratowy.

Wybór wielkości wsadu (5 kg, 6 kg, 8 kg) podyktowany jest natomiast liczbą członków rodziny. Jeśli masz kilkoro małych dzieci (po prawdzie niekiedy wystarczy nawet jeden mały brudasek) lub po prostu dużą rodzinę, to rozważ pralkę z większym wsadem, która pozwoli na zrobienie większego prania za jednym zamachem.

 

Sposób załadunku: od przodu czy od góry?

To kolejna kwestia, którą należy rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu. Pralki ładowane od góry sprawdzą się w niewielkim pomieszczeniu, w którym problematyczne może się okazać otwieranie drzwiczek i swobodne wyjmowanie prania. Nie oznacza to jednak, że pralki ładowane od przodu występują tylko jako duże modele. Na rynku są również modele tego typu pralek o mniejszych wymiarach. Wyjmowanie prania od przodu jest z pewnością nieco bardziej wygodne. Musisz zatem rozważyć, co sprawdzi się lepiej w twoim przypadku.

 

Dodatkowe programy

Przy wyborze zwróć uwagę na dodatkowe programy. Jeżeli masz dzieci, to warto poszukiwać modelu z programem antyalergicznym. W dzisiejszych zabieganych czasach warto mieć pralkę, która oferuje pranie z opcją „mniej zagnieceń”, co pozwala uniknąć późniejszego prasowania. Istotne są także programy, zapewniające szybkie, codzienne pranie oraz pielęgnację ubrań i ochronę koloru. Standardem jest już natomiast opcja zatrzymania pralki i dołożenia zapomnianych ubrań.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *