Jak zachować się podczas awarii samochodu na autostradzie

Jak zachować się podczas awarii samochodu na autostradzie

Nagła awaria samochodu na autostradzie może skutecznie zepsuć plany i humor nie jednemu kierowcy. Niestety takie sytuacje czasem się zdarzają i po prostu trzeba wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Co trzeba zrobić podczas awarii samochodu na autostradzie? Podpowiadamy.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Kolizja lub awaria samochodu na autostradzie stwarza realne niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowcy uszkodzonego samochodu, ale także dla innych uczestników ruchu. Większość aut pędzi tam ponad 100 km/h, a w godzinach szczytu może być tam naprawdę spory ruch. Podczas trudnej sytuacji należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Jeśli odpowiednio się zachowasz, to unikniesz problemów i nie narazisz siebie i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Pamiętaj o tym, że na autostradzie nie można się zatrzymywać, cofać pojazdu ani holować go na lince. Jeśli Twoje auto nie chce ruszyć, musisz zadzwonić pomoc drogową. Laweta Świecko pomoże odholować Twój samochód z autostrady. Jednak zanim zadzwonisz po pomoc drogową, musisz pamiętać o jeszcze kilku rzeczach.

Usuń pojazd z jezdni

Jeśli Twój samochód zaczął się zatrzymywać, to koniecznie zacznij zjeżdżać na pas awaryjny. Z pewnością będziesz czuł, że coś dzieje się nie tak. Dlatego, zamiast dopuścić do zatrzymania się na pasie ruchu lepiej będzie, jeśli zjedziesz z niego szybciej i sam zatrzymasz auto. Im bliżej barierek się zatrzymasz, tym lepiej. Jeśli doszło do kolizji, musisz niezwłocznie usunąć samochód z jezdni, aby nie blokować przejazdu innym uczestnikom ruchu.

Włącz światła awaryjne i wystaw trójkąt ostrzegawczy

Od razu powinieneś włączyć światła awaryjne, które będą sygnalizować innym kierowcom, że coś się dzieje i że powinni zachować szczególną ostrożność. Jeśli masz kamizelki odblaskowe, to załóż je przed wyjściem z samochodu. Jeśli są w bagażniku, to wyjdź po nie drzwiami od strony pasażera. Podczas awarii na autostradzie należy ustawić trójkąt ostrzegawczy 100 metrów za samochodem. Idź jak najbliżej barierki, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Zadzwoń po pomoc drogową

Na autostradzie obowiązuje zakaz holowania. Możesz skorzystać z lawety Świecko, która pomoże Ci wyjść z trudnej sytuacji. Laweta Świecko https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/ ma odpowiednie uprawnienia do holowania aut z autostrady dlatego, zamiast ryzykować i holować auto na lince co jest zakazane, lepiej skorzystaj z profesjonalnej usługi. Zawiadom też zarządcę autostrady o postoju. Jeśli obawiasz się o koszty holowania auta z autostrady to laweta Niemcy Świecko oferuje profesjonalne usługi w dobrych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *