Jak dbać o dom w którym mieszka pies?

Jak dbać o dom w którym mieszka pies?

Wściekasz się patrząc na zabłoconą podłogę? Jesteś sfrustrowana gdy na dopiero co odkurzonym dywanie pojawiają się kłaczki i sierść Twojego psa? Cóż, nie od dziś wiadomo, że czworonogi są na bakier z czystością.

Nie możesz oczekiwać od swojego psa, że będzie wycierał poduszki swoich łap w wycieraczkę czy też zrezygnuje z linienia. Czworonogi funkcjonują na innych warunkach. Ich byt wygląda nieco inaczej. Nie oznacza to jednak, że posiadając psa musimy godzić się na bałagan w naszym domu.

Utrzymanie czystości czworonoga
Niestety, nasz pies nie weźmie w łapę ani miotły, ani mopa. Nie jesteśmy w stanie nauczyć go sprzątania za własnym ogonem, aczkolwiek możemy sprawić, że nie będzie bałaganić na tak dużą skalę. Co zrobić, aby zminimalizować nieporządek wywoływany przez psa?

Przede wszystkim, musimy zadbać o częste wyczesywanie czworonoga. Im więcej sierści usuniemy w sposób kontrolowany, tym mniej wyląduje jej na dywanie. Z zasady – im bardziej jedwabisty i miękki włos, tym częściej należy go wyczesywać. Psy szorstkowłose wymagają szczotkowania maksymalnie 3-4 razy w ciągu miesiąca.

Istotne jest również czyszczenie psiej sierści z kurzu. W tym celu skorzystać z preparatów w sprayu, które nie wymagają wykorzystywania wody. Wystarczy przetrzeć psa zwilżoną ściereczką i gotowe.

Zainteresować powinniśmy się także psimi łapami. To właśnie na nich gromadzi się mnóstwo błota i innych zabrudzeń. Rozwiązania są dwa: psie buty lub skrupulatne czyszczenie psich poduszek specjalnymi, miękkimi chusteczkami.

Odpowiednie wychowanie czworonoga
Co oczywiste, liczba zabrudzeń zależna jest od zachowania naszego czworonoga. Jeśli pozwolimy mu biegać po całym mieszkaniu, wskakiwać na kanapę i inne meble – to z całą pewnością jego obecność będzie jeszcze bardziej zauważalna.

Możesz wygrodzić psu miejsce w domu korzystając ze specjalnych barierek i bramek oraz zabronić wskakiwania na łóżko i inne meble. Dzięki temu, sierść, piasek czy błoto pojawi się tylko i wyłącznie na podłodze.

Reasumując, utrzymanie czystości w domu zamieszkiwanym przez psa to nie lada wyzwanie. W każdym razie – przy odpowiednim zaangażowaniu i wysiłku jest to jak najbardziej możliwe.

Zachęcamy do zaznajomienia się z artykułem „nauka czystości u psa”, który znajdą Państwo w serwisie Wyszczekany.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *