Audyt energetyczny Kraków – czym jest i co obejmuje?

Audyt energetyczny Kraków – czym jest i co obejmuje?

Audyt energetyczny uznawany jest za kluczowy element w dążeniu do efektywnego wykorzystania zasobów energetycznych, zmniejszenia kosztów i zredukowania wpływu na środowisko naturalne. Czym dokładnie jest audyt energetyczny? Dlaczego warto go wykonać? Dowiedz się z naszego artykułu!

Czym jest audyt energetyczny – Kraków?

Audyt energetyczny Kraków to kompleksowa ekspertyza, która pozwala ocenić zapotrzebowanie na energię budynku. Jest również sposobem na zidentyfikowanie obszarów oszczędności energii i poprawy efektywności energetycznej, z kolei wprowadzenie poprawek przełoży się na obniżenie zapotrzebowania na ciepło budynku i jednocześnie obniżenie kosztów użytkowania domu.

Jakie są elementy obowiązkowego audytu energetycznego?

Jakie elementy obejmuje audyt energetyczny? Właściwie wszystkie te, które są związane z zużyciem energii, czyli m.in.:

  • instalacje grzewcze,
  • instalacje klimatyzacyjne,
  • instalacje ciepłej wody użytkowej,
  • instalacje wentylacyjne,
  • oświetlenie,
  • okna,
  • przegrody zewnętrzne (np. ściany),
  • zastosowane źródła odnawialne (np. panele fotowoltaiczne).

Dlaczego warto zdecydować się na audyt energetyczny przedsiębiorstwa?

Konieczność przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa często traktujemy jako przykry obowiązek, jednak czy wiesz, że wiąże się z licznymi korzyściami? Przede wszystkim decydując się na niego, dowiesz się, jak możesz zmniejszyć koszty związane z zużyciem energii. Podpowie Ci także, czy warto wdrożyć nowe rozwiązania, a jeśli tak – wskaże sposoby na znalezienie dofinansowań.

Z audytu energetycznego przedsiębiorstwa możesz uzyskać mnóstwo cennych informacji. Daje odpowiedź na pytanie, jak zaoszczędzić na kupnie energii, a także czy taryfa i moc są właściwe, uwzględniając zapotrzebowanie przedsiębiorstwa. Co więcej, określi kondycję instalacji elektrycznych i da znać, jak zmniejszyć emisje energii.

Audyt energetyczny tylko z firmą EgoTerm

Szukasz zaufanej firmy do przeprowadzenia audytu energetycznego Kraków? W takim razie sprawdź ofertę EgoTerm – eksperci od ponad 27 lat wykonują tego typu opracowania i co więcej, wszystkie weryfikowane przez nich audyty energetyczne zostały zaakceptowane przez Urząd Regulacji Energetyki.

Wspomniana firma na swoim koncie ma audyty wykonane dla różnych obiektów i rozmaitych typów przedsięwzięć energooszczędnych dla budynków oświatowych, służby zdrowia, mieszkalnych wielorodzinnych, domów jednorodzinnych, biurowych i wielu innych. Jeśli chcesz zlecić audyt energetyczny na terenie Krakowa lub okolic, koniecznie skontaktuj się z tą firmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *