Podłoga naturalna, jako stylowa mozaika przemysłowa

Podłoga naturalna, jako stylowa mozaika przemysłowa

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów, typów i aranżacji podłóg drewnianych. Estetyka i bogate wzornictwo podłóg drewnianych naturalnych jest ponadczasowe. Nie bez przyczyny osoby ceniące sobie trwałość i ponadczasowy charakter, nieprzemijający wraz z modą wybierają bezspornie podłogi wykonane z drewna.

Mozaika podłogowa http://www.podlogiswiata.pl/oferta/podlogi-naturalne/mozaika-podlogowa to drewniane podłużne lamele (deseczki) o przekroju prostokątnym lub kwadratowym, łączone w pakiety po kilkanaście sztuk. Wykonanie podłogi z wielu mniejszych elementów powoduje, że skurcz i pęcznienie drewna związane ze zmianą wilgotności w pomieszczeniu (np. w okresie grzewczym) jest prawie niewidoczne. Wysoka precyzja i charakterystyka wykonania podłóg tego typu oraz odpowiednie wykończenie powoduje, że nie powstają w podłodze duże szpecące szczeliny (jak ma to miejsce w niektórych innego typu podłogach).

Podłogi mozaikowe znakomicie sprawdzą się w pomieszczeniu o bardzo dużym natężeniu ruchu, ale także w domowym zacisznym korytarzu lub salonie. Ważną cechą takich podłóg jest ich wysoka wytrzymałość, izolacyjność cieplna oraz akustyczna, a także niebanalny wygląd.

Do wykonania mozaiki podłogowej można użyć różnych gatunków drewna, w zależności od upodobań i budżetu klienta. Zaznaczyć trzeba, że ze względu na specyficzną budowę takiej podłogi, podczas produkcji pozostaje stosunkowo mało materiału odpadowego, co przekłada się na obniżenie finalnych kosztów takiej podłogi. Dzięki temu nabywca może cieszyć się bardzo trwałą i solidną podłogą za rozsądne pieniądze.  Wybór drewna z jakiego ma zostać wykonana podłoga jest ogromny, mogą być to gatunki krajowe, a także egzotyczne. Oczywiście gatunki krajowe są tańsze od egzotycznych, co oczywiście nie znaczy, że nie są trwałe. W przypadku wielu gatunków egzotycznych, które zawierają dużo substancji gumo-żywicznych, naturalna odporność na zawilgocenie i czynniki biotyczne (np. grzyby, szkodniki owadzie) takiej podłogi jest bardzo duża.

Dzięki stosowaniu przy produkcji i układaniu takich podług nowoczesnych klejów i lakierów (tudzież olejów, olejowosków itp. środków wykończeniowych) podłoga taka wykazuje małą emisję związków szkodliwych takich jak np. formaldehyd. Jest przyjazna dla środowiska i użytkowników.

Ogromnym plusem mozaiki podłogowej jest jej szeroki wachlarz zastosowań do różnych pomieszczeń oraz stosunkowo szybki montaż. Istnieje bardzo duża ilość wzorów ułożenia i gatunków z jakich można wykonać podłogę, co daje możliwość dobrania podłogi pod każdy gust użytkownika.

Ważne jest, że podłogę tego typu można wielokrotnie odnawiać przez cyklinowanie i ponowne nałożenie warstwy ochronnej np. lakieru. W dzisiejszych czasach proces cyklinowania i lakierowania nie jest uciążliwy, ponieważ nowoczesne maszyny cyklinują bezpyłowo, a lakiery mogą mieć znikomy zapach podczas malowania.  Cyklinowanie w tego rodzaju podłogach stosuje się i tak rzadko. Nawet jeśli podłoga jest eksploatowana bardzo intensywnie to żeby dostrzec uszkodzenia trzeba się bardzo dobrze przyjrzeć.

Najlepszą rekomendacją dla podłogi mozaikowej przemysłowej jest używanie takich podłóg w obiektach użyteczności publicznej, gdzie sprawują się bardzo dobrze.  Warto podkreślić, że podłoga przemysłowa (nazywana też parkietem przemysłowym) pierwotnie stosowana była w różnego rodzaju fabrykach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *