Domowe rośliny oczyszczające powietrze – czy posiadasz choć jedną z nich?

Sierpień 23, 2019 By admin

Domowe rośliny oczyszczające powietrze – czy posiadasz choć jedną z nich?

Czyste powietrze jest bardzo ważne dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia. Niestety bardzo często o tym zapominamy i pozbawiamy nasze domy i mieszkania zieleni, która ma dobroczynny wpływ na jakość powietrza w naszym otoczeniu. Każdy z nas powinien otaczać się roślinami, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza, które wdychamy. Niektóre rośliny doniczkowe są w stanie oczyścić powietrze z toksycznych substancji, które emitują nawet sprzęty codziennego użytku np. telewizor. Zobacz jakie to rośliny!

Rośliny – sposób na oczyszczenie powietrza

Pomieszczenia, w których spędzamy większość dnia, pełne są toksycznych związków, które źle działają na nasz organizm. Aby nieco zredukować ich szkodliwe działanie, warto wzbogacić wnętrza swoich mieszkań i biura w rośliny, które będą działać jak filtr, który wyłapuje toksyczne związki. Rośliny mogą pomóc nam choć trochę poprawić jakość powietrza, które wdychamy, a jednocześnie ozdabiają wnętrze.

Rośliny oczyszczające powietrze

To, że niektóre rośliny mają większą zdolność do pochłaniania szkodliwych związków z powietrza, potwierdzili naukowcy z NASA. Szukali oni sposobu na oczyszczenie powietrza w kabinach statków kosmicznych i na stacjach orbitalnych, w których kosmonauci spędzają nawet kilka miesięcy. Okazało się, że poszczególne gatunki roślin doniczkowych świetnie radzą sobie z zanieczyszczonym powietrzem. Właściwości oczyszczające posiadają kwiaty takie jak:

Bluszcz

Ta bardzo popularna w Polsce roślina ma bardzo dobry wpływ na nasze otoczenie i świetnie radzi sobie z toksynami, które mogą znajdować się w domach każdego z nas. Bluszcz potrafi pochłaniać formaldehyd, który bardzo często zanieczyszcza powietrze wokół nas. Znajduje się on m.in. w farbach ściennych. Bluszcz nie wymaga od nas wiele uwagi, nie potrzebuje też dużo słońca, dlatego mogą sobie na niego pozwolić osoby, które mieszkają w zacienionym miejscu.

Paproć

Ta niepozorna roślina, która zdobi większość Polskich domów, również ma zbawienny wpływ na powietrze wokół nas. Jest łatwo dostępna, a także prosta w utrzymaniu, dzięki czemu może sobie na nią pozwolić większość z nas.

Dracena

Draceny świetnie pochłaniają nie tylko formaldehyd, ale także związki takie jak ksylen i trójchloroetylen, które można spotkać w rozpuszczalnikach i farbach. Dracena lubi miejsca oświetlone rozproszonym światłem. Warto także na dnie jej doniczki rozsypać drenaż, ponieważ draceny nie lubią bezpośredniego kontaktu korzeni z wodą.

Sansewiera

Znana również jako „język teściowej”. Sansewiera jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu i nie wymaga częstego podlewania. Jeśli zapewnimy jej, choć minimalną uwagę to odwdzięczy się ona nam za pomocą oczyszczania powietrza w naszym domu.

Zielistka

Zielistka rośnie dość szybko i może stać się piękną ozdobą naszych wnętrz. Nie należy jej przelewać oraz stawiać w bezpośrednim nasłonecznieniu. Tak jak pozostałe rośliny z naszej listy pochłania formaldehyd i benzen.

Aglaonema

Jest to roślina niezwykle zdobna przez to, że jej liście posiadają nieregularne, jasne wzory. Świetnie sprawdzi się jako roślina doniczkowa w mieszkaniu a jednocześnie odświeży powietrze wokół nas.

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
dachy Białystok
Wybór, jakiego dachu pozwoli na największą oszczędność?

Nie można nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dach to element domu, który bezpośrednio wpływa na końcowy efekt wizualny. Czy jednak...

Zamknij