Kiedy i jak przeprowadzić bielenie drzewek w sadzie?

Kiedy i jak przeprowadzić bielenie drzewek w sadzie?

Niezmiernie ważną dla sadowników sprawą jest prawidłowa ochrona drzew owocowych. Dotyczy to zarówno tych osób, które prowadzą duży sad jak i tych którzy mają na swojej działce kilka różnych drzewek owocowych. Bardzo ważny jest okres, w którym bielenie drzewek owocowych jest przeprowadzane. Do dziś można spotkać osoby, wydawać mogłoby się bardzo doświadczonych ogrodników czy działkowców którzy twierdzą, że najlepszym czasem do tego aby rozpoczynać bielenie drzew jest początek wiosny. Jest to oczywiście nieprawda. Z badań, które są przeprowadzone, bardzo jasno wynika, że bielenie drzew owocowych powinno być wykonane w czasie zimy.

Kiedy bielić drzewka

Bardzo dobrym momentem na to jest grudzień lub styczeń kiedy to nie wykonuje się już wielu prac w ogrodzie czy też sadzie. Bielenie drzewek owocowych, przeprowadzone właśnie w takim terminie powinno dawać nam najlepsze rezultaty. Podstawowym powodem dla którego w ogóle przeprowadza się bielenie drzewek jest oczywiście ochrona przed licznymi szkodnikami, które mogą zaatakować drzewa, nawet w okresie wiosennym. Tego typu zabiegi jak bielenie drzew chronić mogą także drzewa przed różnymi licznymi chorobami. Aby wszystko to mogło jednak pomóc, ważne jest jakie dokładnie środki ochrony zostaną zastosowane. Muszą być to środki wysokiej jakości spełniające standardy unijne oraz zapewniające odpowiedni poziom ochrony.

Wybór odpowiednich środków

Jedną z najważniejszych rzeczy przy tego rodzaju środkach ochrony roślin jest jednak to aby odpowiednio dopasować je oczywiście do konkretnych drzewek owocowych, do których będą one stosowane. Sadownicy na ogół posiadają odpowiednie doświadczenie dzięki któremu są w stanie dopasować środki ochrony rośli, tak aby były one jak najbardziej optymalnie wykorzystane. Najlepiej wiedzą tę z reguły kiedy i jakie środki zastosować. Najistotniejsze jest zabezpieczenie się przed szkodnikami. Oprócz takich metod warto jest jednak skorzystać na wszelki wypadek z możliwości ubezpieczenia sadu. Pozwoli to na pokrycie kosztów ewentualnych strat, które mogą wyrzucić szkodniki czy też choroby drzewek owocowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *