O jakich domach marzą Polacy?

Sierpień 9, 2019 By admin

O jakich domach marzą Polacy?

Tani, duży i w doskonałej lokalizacji – właśnie o takim domu najczęściej marzą Polacy. Oczywiście w większości przypadków należy myśleć nieco bardziej racjonalnie, bo tylko nielicznym udaje się połączyć wszystkie te wymienione atuty własnej nieruchomości.

Przedstawiamy najczęściej wymieniane potrzeby mieszkańców naszego kraju, jakie Ci wymieniają w temacie domu marzeń. Wspominamy przede wszystkim o tych, które są możliwe do realizacji i najczęściej zostają ujęte w podstawowych projektach wolnostojących nieruchomości.

O ile jeszcze do niedawna deweloperzy budujący domy w Łomiankach czy innej podwarszawskiej miejscowości, serwowali swoim potencjalnym klientom przede wszystkim nieruchomości z kuchniami otwartymi, czyli tzw. aneksami, dzisiaj zdecydowanie wraca moda na kuchnie zamknięte w osobnym pomieszczeniu. Polacy doceniają również kuchnie z oknem, a zaraz przy tym pomieszczeniu niewielką jadalnię.

Chętnie nabywamy domy parterowe albo ewentualne te z jednym piętrem. Na parterze planujemy zwykle obszerny salon, kuchnię i niewielką łazienkę, ale oprócz tego marzymy o małym gabinecie bądź pokoju gościnnym, spiżarce oraz pralnio-suszarni. W projektach domów wolnostojących uwzględniony zostaje też zawsze garaż.

Na piętrze chcemy mieć średnio trzy sypialnie i oczywiście wygodną łazienkę. Coraz częściej projekty takich nieruchomości zakładają dodatkową łazienkę, do której dostęp jest bezpośrednio z głównej sypialni. Dobrze, jeśli na górnej kondygnacji znajduje się również garderoba.

To podstawy, jeśli chodzi o potrzeby, jakie mają być spełnione poprzez budowę prywatnych nieruchomości. Średni metraż domu to 150 metrów kwadratowych, chociaż coraz więcej rodzin decyduje się na domy o większej powierzchni, nawet takie powyżej 200 metrów kwadratowych.

Warto wziąć pod uwagę, że w Polsce zauważa się już trend, zgodnie z którym marzymy o domach energooszczędnych. Planujemy więc posiadanie tzw. inteligentnych domów, które są nie tylko w pełni komfortowe w użytkowaniu, ale minimalizują też koszty, jakie wiążą się z eksploatacją nieruchomości, w tym opłat za ogrzewanie, energię elektryczną czy pobór wody.

Lokalizacja nie ma dla nas większego znaczenia. Z całą pewnością nie wybieramy już jednak działek w centrach miast. Po pierwsze dlatego, że ich ceny są niezwykle wysokie, po drugie dlatego, że chcemy cieszyć się ciszą, spokojem i błogim relaksem na świeżym powietrzu. Rozbudowana infrastruktura podmiejskich miejscowości zapewnia nam już pełną wygodę w kwestii dojazdów do miejsca pracy czy obiektów rozrywkowych według indywidualnych preferencji.

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
mieszalnik do betonu
Nowoczesny mieszalnik do betonu do ładowarki.

Posiadanie ładowarki w firmie budowlanej, w wielu przypadkach będzie znacznym usprawnieniem dla wielu realizacji. Oczywiście, nie każda firma budowlana powinna...

Zamknij